AIROZON  |   Ana Sayfa   |   Ozon Nedir?   |   Etkileri   |   Kullanım Alanları   |   Soru Cevap   |   Belgeler   |   İletişim


Kullanım alanları
Güvenlik test sertifikaları ve düşük elektrik tüketimine sahip AirOzon D90 ile tüm yaşam alanlarında güvenle kullanabilirsiniz. AirOzon D90'ın ürettiği aktif oksijen tüm havanızı mikroorganizmalardan ve kokulardan arındırdıktan sonra hiçbir katkı maddesi bırakmadan oksijene dönüşmektedir. Yıllardır Almanya başta olmak üzere birçok ülkede güvenle kullanılan aktif oksijen ozon jeneratör sistemi yaşam alanlarında kullanılmaktadır.
AirOzon D90 FDA (ABD İlaç ve Gıda İdaresi) ve WHO(Dünya Sağlık Örgütü) standartlarında tam güvenilir seviyedir ve CE onaylıdır. AirOzon D90'ın kullanım alanı yaklaşık 12 - 80 metre kare arasındadır ve ozonlama miktarı insan sağlığına zarar vermeyecek düzeyde 50mg/saattir.
(Ozon eşik seviyeleriyle ilgili detaylı bilgi için, http://www.airozon.com/ozon-o3/ozon-esik-seviyeleri.htm sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Salon ve oturma odalarında:
Evlerimizde en çok zaman geçirdiğimiz sosyal alanların başında salonlarımız ve oturma odalarımız yer almaktadır. Dışarıdan içeriye taşıdığımız mikroorganizmalar, sigara tüketimi, halı ve mobilyalarımızdan kaynaklı birçok kimyasala bu alanlarda maruz kalırız. Bunun yanı sıra misafirlerimizi de bu alanlarda ağırlarız. Tüm bunlar ortam havamızı olumsuz etkilediği gibi hastalıkları da beraberinde getirmektedir.

Bunu engellemek amaçlı kapı ve pencerelerimizi açarak havalandırma yöntemi şehir yaşantımızda dışarıdan kirli havanın içeri girmesine sebep vermekte, yaz aylarında soğuttuğumuz, kışın ise ısıttığımız havanın dışarı çıkmasıyla enerji tüketimimizi olumsuz etkilemektedir.

Kokuları bastırmak için kullandığımız oda kokuları ise içerdiği kimyasallar nedenli uzun vadede astım başta olmak üzere birçok solunum yolu rahatsızlığına sebep verebilmektedir.

İstenmeyen kokulardan ve bakterilerden kurtularak, tüm evinizi sağlıklı yaşam alanına çevirebilir AirOzon D90'ı güvenle kullanabilirsiniz.

Mutfaklarda:
Evlerimizde en çok kokuya maruz kaldığımız bölge mutfaklardır. Yemek pişirme kokuları, bekleyen bulaşıklar, fark etmeden bozulan gıda maddeleri, çöp kutuları ve lavabolar koku kaynaklarının başında gelmektedir. Mutfak merkezli kokular tüm yaşam alanlarımıza yayılarak hava kalitemizi düşürürler. Bunu engellemek amaçlı ortamı havalandırma yöntemi dışarıdan kirli havanın içeri girmesine, ısıttığımız ya da soğuttuğumuz iç havamızın da dışarı kaçmasına sebep vermektedir.

Sizde dış havalandırmaya gerek duymadan AirOzon D90'la havanızı bakterilerden temizleyerek tazeleyebilirsiniz.

Buzdolabında:
Buzdolapları dışarıdan temin ettiğimiz birçok gıda maddemizi sakladığımız alanlardır. Birçok mikroorganizma 40C derecede yaşayabilirler. Buda sakladığınız gıdaların bozulma sürelerini kısaltmaktadır. AirOzon D90'ı buzdolabı genel temizliğinizden sonra 15-20 dakika çalıştırmanız hijyen sağlayacaktır. Aynı zamanda AirOzon D90'ı belli dönemlerde dolabınız doluyken 5 dakika çalıştırmanız gıdalarınızın tazelik ömrünün uzamasına yardımcı olacaktır. Birçok profesyonel mutfak ve soğuk hava odasına sahip işletme ürünlerini ozon uygulaması ile korumaktadır.

Banyolarda:
Banyolarda evlerimizde nemin en yüksek olduğu alanlardır. Nem birçok bakteri ve mayanın üremesinde uygun koşulların oluşmasına neden olmaktadır. Klozet, lavabo ve küvet giderleri bakterilerin başlıca çoğalma noktalarıdır. Kirli çamaşır sepetleri ve dolaplarımızdaki temizlik deterjanlarının sebep verdiği kimyasallar banyoları kirli hava kriterlerinde ön sıraya taşımaktadır.

AirOzon D90'ı ıslak zeminlerle direkt temas etmemesine dikkat ederek güvenle kullanabilirsiniz.

Gardıroplarda:
AirOzon D90 güve ve benzeri canlıların oluşumunu ve tek sefer giyilmiş kıyafetlerin kokusunun diğer tüm kıyafetlerinize bulaşmasını engeller. Yıkama sonrasında deterjanların sebep verdiği kimyasal kalıntılarında azalmasına yardımcı olur. AirOzon D90'ı belirli dönemlerde gardırop hacminizin büyüklüğüne bağlı olarak 3-5 dakika çalıştırmanız yeterli olacaktır. Buna ek olarak önceki mevsim kıyafetlerimizi sakladığımız baza, yüklük ve diğer saklama alanlarında da kullanılabilir. Yatak yorgan gibi büyük tekstil ürünlerinizi saklama öncesinde vakumluyorsanız, vakumlamadan önce poşet içinde 1-2 dakika AirOzon D90 çalıştırabilirsiniz.

Portmanto ve ayakkabılıkta:
Dış etkenlere en çok temas eden kıyafetlerimizin ve nelere bastığımızı bilmediğimiz ayakkabılarımızın yeri portmantolar ve ayakkabılıklar. Buralar, özenle koruduğumuz evimize istenmeyen koku ve bakterilerin giriş yoludurlar. Aynı zamanda çoğumuzun sorunu olan ayak - ayakkabı kokularının da başlıca sebebi içerisinde oluşan bakteri ve mantarlardan kaynaklanmaktadır. Tedavi görmemize rağmen ayak mantar oluşumunu tekrar sebebi ayakkabılarımızdan tekrar bulaşmasıdır. AirOzon D90'ı belli dönemlerde 10-15 dakika kullanarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Yoğun koku yaratan ayakkabılarınızı poşet içerisine koyarak AirOzon D90 çalıştırabilirsiniz.

Kiler ve depolama alanlarında:
Kilerler ve depolama alanları kapalı ortamlar olması, taze hava girişini az olması ve içeriğinde ağırlıklı gıda maddeleri depolamamız kaynaklı mikroorganizma üremesi için uygun ortamlardır. Mikroorganizmaların çoğalması depolananların bozulma sürecini hızlandırarak sağlığa tehlikeli hale gelerek aynı zamanda kokuya sebep vermektedirler. Bu alanlarda büyüklüklerine bağlı olarak AirOzon D90'ı dönemsel ya da sürekli kullanabilirsiniz. AirOzon D90 bakterilerin oluşumunu engelleyerek kokuyu yok edecek ve depolanan ürünlerin daha uzun süre tazeliğini korumasına yardımcı olacaktır. Birçok profesyonel firma depolama alanlarında ozon sistemi kullanmaktadır.

İş yerlerinde:
Kendimizi ne kadar korursak koruyalım şehir yaşamında üst solunum yolu enfeksiyonlarının bulaşmasına engel olunamamaktadır. Bu noktada sosyal paylaşım alanlarında hava temizliği önemli rol oynamaktadır. Aynı zamanda kapalı alanlarda sigara tüketimi ve aynı alanda yer alan kişi çokluğu da buna etkendir. İş yerinizde de AirOzon D90'ı sürekli kullanarak bulaşma nedenli üst solunum yolu hastalıklarını azaltabilir, istenmeyen tüm kokulardan kurtulabilirsiniz.

Araçlarda:
Otomobillerimiz ya da diğer taşıma araçlarımız kapalı alan hacimlerinin küçüklüğü ile istenmeyen kokuları en çok hissettiğimiz alanlardır. Üretimlerinde kullanılan kumaş, deri ve plastiğin yanı sıra kullanılan yapıştırıcılarda araçlarımızda koku kaynağıdır. Sıkça yıkatmamıza rağmen sigara ve benzeri istenmeyen kokular engellenememektedir. AirOzon D90'la istenmeyen kötü kokulardan aracınızda da kurtulabilirsiniz. AirOzon D90 araç şarj bağlantısı ile (ekstra temin edilir) otomobil, tekne vb. tüm araçlarda güvenle kullanılabilir.

AirOzon ve ozon uygulamaları ile ilgili detaylı bilgilere www.airozon.com web sayfamızdan ulaşabilir, tüm sorularınız için 0216 492 0088 no'lu telefondan müşteri hizmetlerimizi arayabilir.