AIROZON  |   Ana Sayfa   |   Ozon Nedir?   |   Etkileri   |   Kullanım Alanları   |   Soru Cevap   |   Belgeler   |   İletişim

Soru Cevap

Tüm sorularınız için hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında 0 216 527 50 60 no'lu telefondan müşteri hizmetlerine ulaşabilir, ya da iletişim bölümündeki mail formu ile müşteri temsilcilerimizin sorularınızı cevaplamasını sağlayabilirsiniz.

Neden ozon?

- Mevcut en güçlü oksidandır.
- Çevre dostudur.
- Kimyasal madde gerektirmez.
- Bakteri, küf, spor, jerm ve mantarları anında okside eder.
- Havadan üreyen bakteri (airborne bacteria) oluşumunu engeller.
- Tüm mikroorganizmaları yok eder ve oluşumunu engeller.
- Kimyasal maddelerden kalan atıkları elimine eder.
- Hemen etki eder.
- Kalıntı bırakmaz.
- Böcek popülasyonunu azaltır

Diğer dezenfektanlardan farkı nedir?

Ozon, oksidasyon gücü çok yüksek olan bir gaz ve bilinen en kuvvetli dezenfektandır.

Yüksek oksidasyon kuvveti, ozonun bakterilerin tahribatında tam etkin bir rol oynamasına sebep olur.

Ozon gazının dezenfeksiyon etkisi, aynı şartlar altında klorunkinden 3125 defa daha fazladır

Spor, kist ve virüslere karşı klordan daha etkilidir.

Ayrıca ozon, havada bulunan oksijenin parçalanması yoluyla elde edildiği için kararsız yapısı nedeniyle dezenfeksiyon görevini tamamladıktan sonra daima hammaddesi olan oksijene dönüşür.

Ozon gazının dezenfeksiyon sonrasında artık ve kalıntı bırakmayan tek dezenfektan oluşu, özellikle gıda sanayinde kullanımını, diğer dezenfektanlara göre avantajlı kılmaktadır.

Ozon, dozajına bağlı olarak yarılanma ömrünü kısa sürede tamamlar ve kalıntı bırakmadan hammaddesi olan oksijene dönüşerek kokusu ve tadıyla birlikte kaybolur.

Ozon gazı kalıntı bırakmaz.soluduğumuz havadan yada saf oksijenden elde edilir. Doğal tek dezenfektandır. Ozon gazı kararsız yapısından dolayı oksijene dönüşür .

Bilinen kimyasal dezenfektanlardan çok üstün olduğu için yaşanılan ortamlardaki organizmaları okside edebilmesi ve kullanım kolaylığından dolayı ve tat ve koku bırakmadığından ozon çeşitli endüstrilere girerek burada kullanım alanlarını arttırmaktadır.

Ozon ve Negatif İyon Arasındaki Fark Nedir?

Negatif iyonlar havadaki toz moleküllerini (genellikle pozitif şarjla) çekerler ve onları hareket ettirirler.
Ozon havadaki gaz moleküllerini (oksidize eder, parçalar) çeker.

Ozon gazı insan sağlığına zararlı mıdır?

Ozon gazı, soluduğumuz havadan ya da saf oksijenden elde edilir. Kararsız yapısı nedeniyle görevini tamamladıktan sonra tekrar hammaddesi olan oksijene dönüşür. Kalıntı bırakmayan doğal bir dezenfektan oluşu ve sürekli teneffüs edilmediği taktirde insan sağlığına zararlı değildir.

Amerika Birleşik Devletlerindeki EPA, OSHA, USDA ve ACGIH kuruluşları, 0,10 ppm miktarındaki ozon seviyesine 8 saat süreyle kalmanın hiçbir yan etkisi olmadığını tespit edilmiştir.

Bir kişinin oturduğu 9 M2 lik bir odada ozon miktarını maksimum 0,096 ppm e çıkarabilmektedir.Bu miktarda insan sağlığına zarar verecek miktarın altındadır.Odanın metrekare alanı büyüdükçe,insan sayısı arttıkça,sıcaklık yükseldikçe bu oran daha da düşmektedir.

Detaylı bilgi için www.airozon.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ozon Gazı Kimyasal Bir Dezenfektanmıdır?

Hayır değildir. Ozon gazı soluduğumuz havadan ya da saf oksijenden elde edilir. Hammaddesi oksijen olan ozon gazı, doğal tek dezenfektandır.

AirOzon D90 çalışırken dışarı çıkmam gerekli mi?

Güvenlik test sertifikalarına sahip AirOzon D90 tüm yaşam alanlarında güvenle kullanabilir.

AirOzon D90 FDA (ABD İlaç ve Gıda İdaresi) ve WHO(Dünya Sağlık Örgütü) standartlarında tam güvenilir seviyedir ve CE onaylıdır. AirOzon D90'ın kullanım alanı yaklaşık 12 - 80 metre kare arasındadır ve ozonlama miktarı insan sağlığına zarar vermeyecek düzeyde 50mg/saattir.

(Ozon eşik seviyeleriyle ilgili detaylı bilgi için, http://www.airozon.com/ozon-o3/ozon-esik-seviyeleri.htm sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Sürekli çalışmasında sakınca var mı?

AirOzon D90 yapısı itibari ile sürekli çalışmaya uygundur. Ama ozon gazının yapısı itibari ile havadaki savaşımının son bulmasıyla kendine özgü kokusu hissedilmeye başlanabilir. Sağlık açısından hiçbir olumsuz etkisi yoktur. İsteğe bağlı olarakbelirli zaman dilimlerinde aralıklı olarakta çalıştırılabilir

Ek filtre vb. bir sarf malzeme gerekli mi?

AirOzon D90 tüm kulanım süresince hiçbir ek malzemeye ihtiyaç duymamaktadır. Sadece belirli zaman dilimlerinde kullanma klavuzunda belirtilen talimatlarla temizlenmesi yeterlidir.

Enerji tüketimi yüksek mi?

AirOzon D90 12 voltluk giriş voltajı, 5 Watt'lık enerji tüketimiyle son derece ekonomik enerji sarfiyatına sahiptir.

Evimde - iş yerimde nerelerde nasıl kullanabilirim?

Tüm kullanım alanları için -Kullanım Alanları- bölümünü inceleyebilirsiniz.

Garanti koşulları nelerdir?

AirOzon D90 2 yıl ürün değiştirme garantisi sunmaktadır. Tamir sürecini zaman kaybını engellemek amaçlı sunulan bu hizmette; 2 yıl içerisinde cihazınızın arızalanması durumunda (faturasını beyan etmenizle birlikte) yeni bir D90 ile değiştirilir.